Danışma: (+90) 282 735 26 00

Kalıp Üretimi

Kalıphanemiz hem yeni kalıpların üretimini, hem de mevcut kalıplarda değişiklikler, optimizasyonlar ve bakım işlemlerini yerine getirebilmek için en iyi ekipmanlarla donatılmıştır. Kalıphanemiz   3-5 akslı CNC tezgahlarından, modern erozyon merkezlerine kadar tüm gerekli ekipmanları bünyesinde bulundurmaktadır.Bir Kalıbın üretimi için ihtiyaç duyulan tüm prosesler firmamız kendi bünyesinde mevcuttur. Ürün yelpazemiz 150kg’dan 15 ton ağırlığa kadar kalıpları kapsamaktadır. Yılların verdiği tecrübe bize  müşterilerimizin en karmaşık taleplerini bile zamanında ve istenen kalitede sağlamayı becerisini kazandırmıştır. Özellikle çok bileşenli kalıplar ve döner tabla kalıplar uzmanlığımızın en iyi olduğu alanlardır.

Bize vereceğiniz zor görevleri sabırsızlıkla bekliyoruz!CNC Freze

Modern ve yüksek kapasiteli makinelerimizde 3-, 3+2 ve 5-aks-simültane işlem uygulama olanağımız mevcuttur. Ağır talaşlı üretim yatay işlem merkezimizde, maksimum 3t yerleştirme ağırlığı ile gerçekleştirilir. Ayrıca  bize farklı açılardan delik açmaya da olanak tanır. Sıradan makinelerimizde dahi  0,3mm köşe radiusuna  sahip konturları freze tekniği ile üretebilmekteyiz. Fidia K-GTF makinemize ayrıca modüler ölçüm sistemi entegre edilmiştir, bunun üzerinden Kalıp konturlarını doğrudan ölçebilmekteyiz. Tüm frezelerimiz 2+1 vardiya  modeli ile çalışır ve tüm freze ustalarından tarafından  kullanılabilmekteler. Makinelerimiz doğrudan CAM-bölümümüze bağlıdır, böylece programlar çevrim içi aktarılabilmektedir.

Kalıphane Makine listemiz

El işçiliği

El işleri bölümünde son derece kalifiye ve motive kalıp teknisyenleri çalışmaktadır. Yeni kalıp yapımını, kalıp değişikliklerinin uygulanmasını ve dâhili ve harici enjeksiyon kalıplarının  İterasyonunu yapabilecek yeterliliktedirler. Kalıp teknisyenleri tasarım aşamasında sürece dâhil edilirler, böylece onların olağanüstü tecrübelerinden faydalanılır ve tasarım hataları erkenden anlaşılır ve önlenir.

Elemanlarımız mevcut üretim süreçlerine çok iyi derecede hakimdirler ve böylece her türden kalıp üzerinde çalışabilirler. El işleri bölümünün makine parkuruna ayrıca 2 adet zımpara ve 2 adet radyal matkap makinesi dâhildir. Bunların haricinde ayrıca bir CNC-torna tezgâhı ve bir kesme presi mevcuttur.

Avantajlarınız:

  • Uzun yılladır şirketimizde çalışan deneyimli kalıp teknisyenleri
  • Tandem teknolojisi ve 2 komponentli kalıp gibi tüm üretim tekniklerinde derin know-how
  • Sıcak yolluk tekniğinde ve hidrolik-/pnömatik kontrollerinde derin bilgi

 

 

Kalıp Bakım

Kalıp bakımında tecrübeli kalıp teknisyenlerinden oluşan ekibimiz 3-vardiya sisteminde çalışmaktadır. Böylece üretimde aksaklık oluşmaması sağlanmaktadır. Kullanılan üretim destek yazılımı (BDE) bünyesindeki bakım modülü kalıp atım adetlerini online olarak takip edebilmekte ve bu sayede  Kalıp bakımlarını önceden planlanabilmektedir. Bu modül üretim bölümüne  kalıp optimizasyonları için   talep oluşturabilme  ve onarım iş emirlerini düzenleme olanağı da sağlar.  Kalıphane personelleri düzenli olarak sıcak yolluk, hidrolik ve yüzey tekniğinde ( desen, kalıp parlatma) eğitimler alırlar. Son derece düzenli donatılmış bir yedek parça deposu kalıpların hızlıca onarılmasını sağlar.

Avantajlarınız:

  • Kalıpların bakımsızlığı nedeniyle tedarik aksaklıkları oluşmaz
  • Kalıp hasarlanmaları durumunda hızlı ve esnek bir şekilde  kalıp onarımı sağlanır
  • Sıcak yolluk tekniğinde ve hidrolikte de eğitimli personel

Mesleki Eğitim

Coko için mesleki eğitim büyük önem arz etmektedir. Bugün daimi çalışanlarımızın birçoğu bize öğrenci olarak gelmiştir. Bizim mesleki öğrencilerimiz, kalıp teknolojisi alanında Kalıp yapım teknisyenliği eğitimi alırlar. Kapsamlı meslek eğitimi çerçevesinde tüm mesleki öğrencilerimiz konstrüksiyon, enjeksiyon, proses optimizasyonu, kalite güvence ve ölçüm teknikleri bölümlerinde de görev alırlar, böylece enjeksiyon kalıplarının etrafındaki tüm süreçlerde bilgi sahibi olurlar.

Dikey Erozyon

Dikey erozyon  alanında Gantry 1200 ile Gantry 1300 yanı sıra bir de Eagle Gantry 1200 model tezgahlara sahibiz, böylece 1300 mm x 2010 mm yüzey alanına sahip parçaları işleyebilmekteyiz. Erozyon bölümü elektrot üretimi için entegre edilmiş HSC-5 aks-freze Erowa robot sistemine bağlıdır, bu sistem hem frezeyi, hem de erozyon tezgahlarını  elektrotlarla besleyebilmektedir. 140 elektrot ve 7 UPC-yerine (işlenecek parçalar için) sahip bir magazin mevcuttur. Diğer iki makinenin her biri 12-göz pick up-değiştirici-cetveli ile donatılmıştır. Tüm elektrotlar frezeden sonra DEA-Global Performance 757 üzerinde 3 boyutlu ölçüm makinesinde ölçülür ve dijital olarak yönetilir.

 

 

Derin Delik Delme

Derin delik delme İşlemleri  Ixion Marka TL 1004 model ekipman ile yapılmaktadır. Bu makine ile 1000 mm derinliğinde delikler 0,6mm/m hassasiyette açılabilmektedir. Açılı devam eden delikler için öncelikle freze makinesinden başlangıç açısı oluşturulmaktadır. Akabinde makine tablası 180 derece  dönebildiği için istenilen her açıda delik oluşturulabilmektedir.

Tel Erozyon

Tel erozyon bölümünde Makino tel erozyon makinelerinde üretim yapmaktayız. Bir adet 600mm x 400mm x 400mm çalışma alanına ve 1,5t maksimum tezgâh yüküne sahip SP 64 ve bir adet 600mm x 400mm x 260mm çalışma alanına ve 1,5t maksimum tezgâh yüküne sahip EU 64. Makinelerimizde 26mm/Dak. ya kadar ilerleme sürati (5mm Alu-plakada) ve 15°’ye kadar açılar gerçekleştirilebilmektedir. Burada çeliğin sertleştirilmiş veya sadece temperlenmiş olması hiçbir önem arz etmemektedir. Bu işlemler pimlerin, çekirdeklerin ve lokmaların üretiminde uygulanır. Ayrıca  yassı-, blok-, yuvarlak- veya jiggle iticilerin, yuvaları da bu yöntemle açılır.


Bize sormak istediğiniz bilgiler için bizimle iletişime geçiniz

Telefonla danışma

(+90) (282) 735 26 00

E-Posta ile danışma

bilgi@coko-werk.com

Bize sormak istedikleriniz

İletişim Formu