Danışma: (+90) 282 735 26 00

Konstruksiyon

Parça tasarımınızdan, üretime hazır enjeksiyon kalıbına kadar her şey 3D!

Konstrüksiyon bölümündeki elemanlarımızın uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde sadece plastik maddeye uygun ürün konstrüksiyonunda yardımcı olmayız, biz ayrıca gerekli tüm kalıpların çizimini  3D olarak düzenleriz. CAD-yazılımı olarak Cimatron’un ve Catia’nın güncel versiyonlarını kullanmaktayız. CAM bölümü için WorkNC ve dolum simülasyonları için Moldflow kullanmaktayız. Bu kapsamlı paket sayesinde üretimin zorluklarını önceden görebilmekte ve müşterilerimiz ile birlikte uygun tedbirleri alabilmekteyiz.CAD

Şirketimizde uzun yılların tecrübesi ile kalıp yapımı üzerine çalışmaktayız. Biz her türlü işleme prosesi için (2K, tandem, döner tabla) enjeksiyon kalıpları üretmekteyiz. Kalıp konstrüksiyonunun tasarlanmasından yıllar sonra dahi  parçalarınızdaki değişiklikleri teknik olarak değerlendirme ve uygulama imkanımız vardır.

Avantajlar:

  • 3D modelleme; komple kalıp konstrüksiyonu
  • Yılların getirdiği plastik enjeksiyon kalıp tecrübesi
  • Konstrüksiyonun tasarımından yıllar sonra da değişiklik imkanı

CAM

CAM-bölümümüz CNC-frezeler için freze programlarını düzenler. Uzun yıllara dayanan tecrübe ve kullanılan yazılımların sürekli geliştirmeleri sayesinde en zor koşullarda bile çok iyi sonuçlar sunabilmekteyiz. Ekibi desteklemek için ayrıca CNC-freze bölümünde, yazılıma hâkim ve makine programlamasını üstlenebilecek elemanlarımız mevcuttur.

Bir CNC-frezesi sadece onu çalıştıran programı kadar iyi olduğu için, makinelerin iyi şekilde ve etkin programlanmasına büyük önem veriyoruz. Makine parkurumuz bize 5-aks-işlemini mümkün kıldığı için, makineleri de buna uygun programlayabilmekteyiz.

Moldflow

Moldflow-analizi sayesinde ürünleriniz için optimal enjeksiyon noktasını belirleyebilmekteyiz. Parçalar beklenen çekme eğilimlerini seçilen enjeksiyon noktaları üzerinden belirleyebilir ve gerekirse uygun tedbirlerle optimize edebilmekteyiz. Önceden değişen geometrilerin etkisini simüle edebilmekte ve böylece optimizasyon düzenleyebilmekteyiz. Farklı plastik materyallerin etkisi de analizde belirlenebilmektedir. Gerekli yüksek hesap performansı nedeniyle burada High-End-bilgisayar kullanılmaktadır.

Avantajınız:

  • Enjeksiyon noktalarının optimal belirlenebilmesi
  • Çekme nedeniyle geometride olası sapmaların kontrolü
  • Enjeksiyon işleminde optimal sonuçları elde edebilmek için analizlerin düzenlenmesi ve danışmanlık hizmetinin verilmesi

Data Transferi

Date transferinin birçok yöntemi vardır. Firma olarak Coko Data Yönetim sisteminde FTP server kullanmaktayız.

Tüm güvenlik koşullarını yerine getirebilmek adına VDA (Odette) tarafından sertifikalandırılan OFTP2 uygulaması kullanılmaktadır. Sizin için FTP serverlerimizde bir hesap oluşturarak güvenli bir şekilde data alışverişi yapmanızı sağlıyoruz.

Hemen hemen uygulamadaki tüm arayüzler ile çalışma imkanımız vardır ayrıca CAD System olarak aşağıdaki uygulamaları kullanmaktayız:

Catia V5-6, Siemens NX10 (Unigraphics) ve Cimatron E12

CAM-Programlama için de:
Worknc G3 V24 und Peps Wire V5

Bunların haricinde "Autodesk Moldflow 2016 Insight" modlflow analiz programı da aktif olarak kullandığımız arayüzler arasındadır.

Teknik Danışmanlık

Teknik bölümündeki ekibimizden müşteriye ve projeye özel bir danışman seçilir. Bu çözüm ortağınız sadece verilerinizi ve çizimlerinizi plastik malzemeye göre uygunluğu açısından incelemez, ayrıca sizin için ilk kalıp konseptlerini de tasarlar. Bunlar daha sonra şirket içinde veya uzun yıllardır ortağımız olan Almanya, Portekiz veya Uzak Doğuda bulunan şirketler tarafından, hesaplanır. Böylece kalıplar için size her zaman piyasa koşullarına uygun fiyat verebilmekteyiz. Sipariş verildikten sonra danışmanıız kalıpçı ile olan bağlantınızdır ve kalıp yapımında da gerekli desteği sağlar. Proje yöneticisi ile birlikte kalıpçımız ve üretim bölümümüz arasındaki bağlantı noktasıdır ve iletişimde kayıpların oluşmamasını sağlar.

 


Bize sormak istediğiniz bilgiler için bizimle iletişime geçiniz

Telefonla danışma

(+90) (282) 735 26 00

E-Posta ile danışma

bilgi@coko-werk.com

Bize sormak istedikleriniz

İletişim Formu