Danışma: (+90) 282 735 26 00

Montaj

Montaj bölümümüz müşterilerimize katma değer sağlar. Enjeksiyon haricinde ayrıca muhtelif yapı grupları da müşteriye montajlı şekilde sevk edilir.

Tek bileşenden çok bileşenli parça gruplarına kadar, müşteri talepleri ve kalite kriterleri doğrultusunda full otomatik veya yarı otomatik montaj hatlarımızla enjeksiyon sonrası da hizmetinizdeyiz. Tek elden bütün hizmetleri alabilmeniz için en iyisini sunmaya devam edeceğiz.

 Tampon Baskı

Coko plastik parçalarınıza sadece fonksiyonellik değil, ayrıca optik şekil de katar. Neredeyse her plastik parçaya tampon baskı işlemi temiz ve hassas doğrulukta uygulanabilmektedir. Tampon baskı plastik parçalarının dekorasyonunda artık olmazsa olmaz bir proses haline geldiğinden, tüm Coko Werk fabrikalarında bu hizmet eksiksiz şekilde sağlanmaktadır.

Montaj Hatları

Kompleks yapı gruplarının, entegre edilmiş kontrolleri ile yarı otomatik veya ful otomatik sistemde montajı Coko'nun uzmanlık alanlarından bir diğeridir. Müşteri ile birlikte talepler istenilen kalitede uygulanır. Eğitimli elemanlar ile teslimat güvencesi ve kalite hususlarındaki müşteri taleplerini yerine getirirler.

Kaynak Metotları

Farklı materyaller, parça geometrileri ve yapı grubu talepleri, doğru kaynak teknolojisine ihtiyaç duymaktadır. Biz tüm kaynak işlemlerine hakim olup bünyemizde barındırmaktayız.

 • Ayna kaynağı (Hotmelt)
  Coko ekonomik şekilde, büyük plastik parçalarının kaynağını düzenlemek için, ayna kaynak teknolojisini kullanmaktadır. Yüksek otomasyon teknolojisi ve birbirine kaynak ile bağlanabilen plastik parça yelpazesi, müşterilerimize ürünlerini birbirine bağlamak için esnek imkanlar sunmaktadır.
  Bu işlemde birbirine kaynak ile bağlanacak plastik yüzeyleri arasına bir ısıtma aynası yerleştirilir ve ardından iki parça presle birbirine kaynatılır.
 • Ultrasonik kaynak
  Hava ve su sızdırmazlıklarını sağlayabilmek adına ultrason kaynak teknolojisini kullanırız. Ultrasonik kaynak bağlantıları farklı termoplastik malzemeden oluşabilmektedir ve optik olarak çok sağlam ve yeniden oluşturulabilir kaynak dikişlerine sahiptir.
 • Lazer kaynak
  Müşterilerimize yüksek kaliteli plastikten, nerdeyse her istenilen kaynak konturunu mümkün kılan komple çözümler sunabilmek için Coko plastik kaynağı için 3D-lazer teknolojisini kullanmaktadır. Lazer kaynak ile oluşturulmuş bağlantılar mekanik olarak yüksek dayanıma sahiptir olup enjeksiyon prosesi ile üretilemeyen geometrilerin oluşturulmasını da mümkün kılmaktadır.

 

Yapıştırma Prosesleri

Yapıştırma teknolojisi- hafif parçalar için geliştirilmiş bir yöntemdir. Ağırlık tasarrufu, malzeme ve  akıllı geometrilerin,  örneğin yapay malzemeler ve Karbon liflerin, kombinasyonları sonucu sağlanabilir. Bu başarıldığı takdirde ürün performans kaybına uğramaz. Ancak  malzeme karışımları ve ağırlığın azaltılmasına yüksek odaklanma yeni zorlukları da beraberinde getirmektedir, özellikle de yapıştırma  metotlarında.

Yapıştırma teknolojisi farklı materyallerin ve kompleks geometrilerin birleştirilmesine önemli bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu bağlamda uygulama ve yapıştırma teknolojisi daha hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmuştur, böylece montaj işleminde mümkün olan en yüksek kalitenin sağlanması mümkün kılınmıştır. Coko en modern yapıştırma ekipmanlarına sahiptir, bu ekipmanlarla  diğer sektörlerin yanında özellikle otomotiv sektörü için parçalar yapıştırma işleminden geçirilmektedir. Size memnuniyetle uygulama örnekleri göstermek isteriz.


Bize sormak istediğiniz bilgiler için bizimle iletişime geçiniz

Telefonla danışma

(+90) (282) 735 26 00

E-Posta ile danışma

bilgi@coko-werk.com

Bize sormak istedikleriniz

İletişim Formu